ویتامین D و نقش آن در جراحی ایمپلنت

تحقیقات اخیر نشان داده اند که میزان ویتامین D موجود در خون در میزان موفقیت دراز مدت جراحی ایمپلنت، تاثیر بسزایی دارد. اگر تصمیم به انجام جراحی ایمپلنت دارید باید حداکثر تلاش خود را برای افزایش موفقیت آن بکار بگیرید.

ویتامین D چیست؟
این ویتامین  در واقع یک هورمون است که به شکل فعال آن “کلسیفرول “نیز گفته می شود. گفته می شود در انجام هر فرآیندی در بدن نقش دارد.
اگر سن شما بالای ۶۵ سال باشد حتما به نقش مهم این  ویتامین برای سلامت استخوانها و مفاصل خود آگاهی دارید. برای سلامت استخوانها و مفاصل موارد متعددی ضروری هستند از جمله: کاهش وزن، ورزش منظم، استفاده از نور خورشید و مصرف ویتامین D.  لازم بذکر است میزان کافی ویتامین D، شانس ابتلا به بیماریهای MS، بیماریهای قلبی و روماتویید آرترویید را نیز کاهش می دهند.
از جمله موارد دیگری که درآن ویتامین D نقش بسزایی دارد موفقیت در جراحی ایمپلنت برای زماانی طولانی است. زیرا وجود  این ویتامین در خون ارتباط مستقیمی با روند ممزوج شدن ایمپلنت با استخوان دارد. ویتامین D همچنین می تواند میزان بهبودی لثه را افزایش دهد. زیرا وجود آن در خون ترکیبی را تشکیل می دهد که قادر است میزان باکتریهای موجود در بزاق را کاهش دهد. نیازی به یادآوری نیست که بدون سلامت لثه، ایمپلنت نمی تواند شانس موفقیت دراز مدت را داشته باشد.

ویتامین D

چگونه ویتامین D بیشتری جذب کنیم؟
روزی ۲۰ دقیقه در آفتاب بمانید( البته نه در روزهای شدیدا” آفتابی  در ساعت اوج تابش آفتاب). حتی می توانید از لامپهای فرابنفش استفاده کنید.مصرف مکمل ها نیز می توانند مفید باشند. آزمایش خون به شما کمک می کند تا از میزان ویتامین D موجود در خونتان آگاه شوید. طبق توصیه های جدید، میزان مصرف این ویتامین ،  ۳۵ واحد برای هر ۵۰۰ گرم وزن بدن است. یعنی برای یک فرد بالغ ۷۷ کیلوگرمی، روزانه ۶۰۰۰ واحد ویتامین D نیاز دارد. البته لازم بذکر است سلامت روده در جذب این ویتامین  ضروری است. زیرا این ویتامین محلول در چربی است و برای جذب آن، روده شما باید بتواند چربی خوراکی را هضم و جذب کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *